Zkusit zdarma
The Ensign Group, Inc.

The Ensign Group, Inc.

ENSG
Cena:
 
 
Valuace
30
Růst
83
Zdraví
76
Zamčeno
Stáhnout finanční data do tabulky
Používají profesionální investoři na DCF modelování
Download
Tato prémiová funkce je dostupná pouze pro členství Ultra. Pokud si ji chcete vyzkoušet, vyhledejte akcii "Apple"
Kapitalizace
10,6 mld.
Obrat
5,7 mld.
Zisk
399 mil.
Aktiva
6,0 mld.
ROE
17 %
ROA
7 %
PE
25,6
PS
1,8
Cena 1R
119-194
⌀ Cena
161.12
Dividenda
0,15 %
Dluh
195 mil.
Nadcházející oznámení zisků
Poslední dividenda

Nejnovější články

Před 6 dny

Ensign Group zvýšila výhled zisku na rok 2026 a poprvé vstoupila na Floridu

Ensign Group provozuje pečovatelské domy s odbornou zdravotní péčí pro pacienty po nemoci nebo operaci. Za třetí čtvrtletí vykázala tržby 1,48 miliardy dolarů, o 14,5 % víc než před rokem. Upravený zředěný zisk na akcii vzrostl o 23,8 % na 2,03 dolaru. Zisk na akcii podle účetních standardů GAAP vzrostl o 23,9 % na 1,76 dolaru. Obsazenost lůžek ve srovnatelných zařízeních dosáhla 84,1 %.

Firma zvýšila výhled upraveného zisku na akcii na rok 2026 na 7,94 až 8,02 dolaru. Dosud čekala 7,75 až 7,85 dolaru. U výhledu tržeb zvýšila spodní hranici na 5,89 miliardy dolarů, horní hranice zůstala na 5,92 miliardy.

Ve čtvrtletí a krátce po jeho skončení firma převzala 22 zařízení. Devět z nich je na Floridě, kam tím vstoupila poprvé. Vedení uvedlo, že floridská zařízení se na výsledcích projeví až za rok či později. Hotovost činila 337,6 milionu dolarů a firma může čerpat dalších více než 730 milionů dolarů z úvěrové linky. Čtvrtletní dividenda činila 0,065 dolaru na akcii.

Zdroj: marketbeat.com
Před 18 dny

Akcionáři podali na Ensign Group hromadnou žalobu kvůli údajnému zanedbávání péče o seniory

Investoři podali hromadnou žalobu na zdravotnickou skupinu Ensign Group, která provozuje domovy pro seniory a ošetřovatelská zařízení. Žaloba se týká těch, kdo koupili akcie firmy mezi 10. únorem 2022 a 18. červnem 2026. Míří i na vybrané členy vedení.

Žalobci tvrdí, že obchodní model firmy stojí na systematickém zanedbávání starých lidí v jejích zařízeních. Podle nich firma problémy zakrývá tím, že údaje o kvalitě péče vykazuje sama. Dále ji obviňují z podvodů vůči programům Medicaid a Medicare (americké státní zdravotní pojištění) a z falšování záznamů.

Podle žaloby začala věc vycházet najevo 8. června 2026. Ten den vyšla investigativní zpráva o péči v zařízeních Ensign. Cena akcie téhož dne klesla o 13,88 USD, tedy o 8,15 %. Závěrečná cena činila 156,42 USD.

Investoři se mohou do 7. prosince 2026 přihlásit u soudu o roli hlavního žalobce (zástupce celé skupiny poškozených). Obvinění jsou zatím jen tvrzením žalobců, soud o nich nerozhodl.

Zdroj: globenewswire.com
Před 29 dny

Firmy ze skupiny Ensign Group uzavřely 15letou nájemní smlouvu na sedm zařízení v Coloradu

Dceřiné firmy Ensign Group uzavřely se společností Diversified Healthcare Trust 15letou nájemní smlouvu na sedm zařízení následné ošetřovatelské péče v Coloradu. Smlouva platí od 1. října 2026.

Zařízení mají dohromady 807 licencovaných lůžek. Jde o nájem typu „triple net“: nájemce kromě nájemného platí i provozní náklady budov. Za závazky z nájmu ručí sama Ensign Group.

Zdroj: businesswire.com
Před 33 dny

Ensign Group vstoupil na Floridu, koupil provoz osmi pečovatelských zařízení

Provozovatel pečovatelských domů The Ensign Group (Nasdaq: ENSG) oznámil vstup na floridský trh. Koupil provoz osmi zařízení s ošetřovatelskou péčí ve městech Sarasota, Carrabelle, Jacksonville, Davenport, Greenville, Dunedin, Monticello a Port Saint Joe. Získal jen provoz, budovy zůstávají v dlouhodobém nájmu (tzv. „triple net lease“ — nájemce kromě nájmu platí i daně, pojištění a údržbu budovy). Akvizice platí od 1. října 2026.

Ve stejný den firma samostatnou transakcí koupila i zařízení Englewood Heights Nursing and Rehabilitation v Pensacole (118 lůžek) — tentokrát včetně budovy. Nemovitost koupila dceřiná společnost Standard Bearer Healthcare REIT, vlastní realitní fond Ensignu zaměřený na zdravotnické budovy.

Souběžně Ensign rozšířil provoz o sedm zařízení v Coloradu (760 lůžek) a čtyři ve státě Washington (532 lůžek). Přes Standard Bearer navíc koupil budovy dalších pěti zařízení (755 lůžek), která dosud pronajímal od jiných vlastníků.

Po těchto akvizicích provozuje Ensign celkem 418 zdravotnických zařízení v 18 státech USA, z toho 50 domovů pro seniory. Jeho dceřiné společnosti včetně Standard Bearer vlastní 189 nemovitostí.

Zdroj: globenewswire.com
Před 47 dny

Ensign Group vyplatí čtvrtletní dividendu 0,065 dolaru na akcii

Ensign Group (Nasdaq: ENSG) oznámila čtvrtletní dividendu 0,065 dolaru na akcii. Firma je mateřskou společností skupiny, která provozuje 398 zdravotnických zařízení v 17 amerických státech – domovy s pečovatelskou službou, zařízení pro seniory a rehabilitační služby.

Dividendu firma vyplatí nejpozději do 31. října 2026. Nárok na ni mají akcionáři vedení v evidenci k 30. září 2026.

Dividendu firma vyplácí nepřetržitě od roku 2002.

Zdroj: globenewswire.com
Před 97 dny

The Ensign Group zvýšil výhled po růstu tržeb i obsazenosti zařízení

Provozovatel zdravotnických zařízení The Ensign Group zvýšil výhled zisku a tržeb na rok 2026. Ve druhém čtvrtletí totiž zaznamenal růst tržeb, zisku i obsazenosti svých zařízení.

Firma zároveň pokračuje v akvizicích. Zlepšuje také kvalitu péče ve svých zařízeních ošetřovatelské péče.

Zdroj: marketbeat.com
Před 99 dny

Ensign Group zvýšila výhled na rok 2026 po silném čtvrtletí

Firma Ensign Group provozuje síť zařízení ošetřovatelské péče pro seniory. Zveřejnila silné výsledky za druhé čtvrtletí a zvýšila výhled na celý rok 2026. Upravený zisk na akcii dosáhl 1,92 dolaru a překonal očekávání analytiků (1,84 dolaru). Tržby vzrostly o 17,3 % meziročně na 1,44 miliardy dolarů, v souladu s odhady.

Firmě se zlepšila obsazenost zařízení. Vyšší byl i podíl náročnější a lépe placené péče na tržbách. Obsazenost u zavedených zařízení stoupla na 84,1 %, u nově získaných zařízení na 84,7 %. Rostly také tržby hrazené programem Medicare (veřejné zdravotní pojištění pro seniory v USA) i tržby od soukromých zdravotních pojišťoven.

Vedení firmy zvýšilo výhled na celý rok 2026. Zisk na akcii nově čeká v rozmezí 7,75 až 7,85 dolaru (dříve 7,48-7,62 dolaru), výrazně nad odhadem analytiků 7,04 dolaru. Výhled tržeb firma zvýšila na 5,87-5,92 miliardy dolarů. Investiční ředitel potvrdil, že firma plánuje dál růst pomocí akvizic dalších zařízení. Akcie po výsledcích vzrostly o 4,46 % na 180,71 dolaru.

Zdroj: benzinga.com
Před 100 dny

Ensign Group zvýšil čtvrtletní zisk o 21 % a zvedl výhled na celý rok

Americká zdravotnická firma The Ensign Group zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí 2026. Provozuje léčebny a domovy pro seniory, tedy zařízení dlouhodobé a pooperační péče. Tržby vzrostly o 17,3 % na 1,44 miliardy dolarů. Čistý zisk podle povinných účetních pravidel (GAAP) dosáhl 99,7 milionu dolarů. To je o 18,2 % více než ve stejném čtvrtletí loni.

Zisk na akcii (GAAP) činil 1,68 dolaru. Upravený zisk na akcii pak 1,92 dolaru, meziročně o 20,8 % více. Růst firma přičítá vyšší obsazenosti svých zařízení. U stávajících provozoven dosáhla 84,1 %. Pomohl také rostoucí podíl náročnější a lépe placené péče.

Kvůli silným výsledkům firma zvýšila výhled na celý rok 2026. Očekávaný zisk na akcii nově vidí mezi 7,75 a 7,85 dolaru. Dříve počítala se 7,48 až 7,62 dolaru. Tržby čeká mezi 5,87 a 5,92 miliardy dolarů, dříve 5,81 až 5,86 miliardy.

Firma během čtvrtletí koupila 20 nových provozoven včetně souvisejících nemovitostí. V akvizicích chce pokračovat. K dispozici má zhruba 262,3 milionu dolarů v hotovosti. Navíc má dalších 591,6 milionu dolarů nevyužitého úvěrového rámce.

Zdroj: globenewswire.com

AI Shrnutí

Investiční teze

Růst Ensignu dnes stojí hlavně na disciplinovaném kupování a zlepšování zařízení dlouhodobé péče, ne na jednorázovém tržním příběhu. Firma provozuje kvalifikovanou ošetřovatelskou péči, rehabilitace a senior living napříč USA a vedle toho si přes Standard Bearer buduje vlastní realitní zázemí. Investičně jde o kombinaci provozního roll-upu a zdravotnické infrastruktury: Ensign kupuje zařízení, která často nejsou ideálně řízená, zapojuje je do decentralizovaného modelu a snaží se z nich postupně vytáhnout vyšší obsazenost, lepší mix plátců a provozní disciplínu. Poslední kvartály ukazují, že tahle mašina stále funguje, zejména díky vyšší obsazenosti, akvizicím a růstu ve Skilled Services. Trh ale firmu pořád neoceňuje jako levného provozovatele péče. Forward P/E kolem 20 a EV/EBITDA zhruba 18 znamenají, že investoři stále platí za nadprůměrnou kvalitu exekuce a dlouhou historii úspěšné konsolidace trhu. Po červnových obviněních kolem hodnocení CMS je ale teze méně čistá: pokud se ukáže, že část kvalitativního příběhu stála na slabších základech, může se snížit násobek, který je trh ochoten za Ensign platit. Klíčové tak není jen další tempo akvizic, ale důvěryhodnost provozních metrik.

Aktuální dění

čvn 2026

Po zprávě Hunterbrook o údajném zkreslování hodnocení kvality CMS začaly právní kanceláře prověřovat možné porušení povinností vůči investorům. Spor se soustředí na to, zda veřejně komunikované metriky kvality a obsazenosti měly dostatečný faktický základ.

čvn 2026

Ensign oznámil zpětný odkup akcií v objemu 40 mil. USD. V kontextu prudkého přecenění akcií jde hlavně o signál, že vedení chce využít slabšího sentimentu, nikoli o zásadní kapitálovou událost.

čvn 2026

Společnost přes Standard Bearer rozšířila portfolio o dvě zařízení v Kalifornii a Iowě. Po těchto nákupech firma provozuje 396 zdravotnických zařízení v 17 státech a realitní divize drží 181 aktiv.

dub 2026

Ensign zveřejnil výsledky za první čtvrtletí a vedení následně zvýšilo výhled. Management přitom zdůrazňoval rekordní obsazenost a vysoký podíl zařízení s nejvyšším hodnocením CMS, což se po červnové zprávě stalo jádrem investorské kontroverze.

Bulls say

• Ensign má osvědčený model lokálního řízení, který dává jednotlivým provozům značnou autonomii, ale zároveň je drží ve společné finanční a provozní disciplíně. V odvětví, kde rozhoduje každodenní práce s personálem, obsazeností a kvalitou péče, je to důležitější než centrální úspory z rozsahu.

• Trh dlouhodobé péče v USA zůstává roztříštěný, takže Ensign má prostor pokračovat v nákupech zařízení bez nutnosti sázet na velké transformační akvizice. Pokud firma udrží kulturu integrace, může růst postupně a s nižším integračním rizikem.

• Standard Bearer dává Ensignu větší kontrolu nad realitní částí byznysu a může časem zlepšovat kapitálovou efektivitu. Vlastnictví vybraných nemovitostí zároveň snižuje závislost na externích pronajímatelích a přidává firmě další zdroj hodnoty.

Zamčeno pro vyšší členství

Bears say

• Největší krátkodobé riziko je ztráta důvěry v provozní a kvalitativní metriky po obviněních z manipulace s hodnocením CMS. I kdyby se právní dopad ukázal jako omezený, trh může být opatrnější v tom, jaký násobek firmě přizná.

• Byznys je citlivý na úhrady od Medicare, Medicaid a řízené péče. Ensign umí provoz řídit dobře, ale politické a rozpočtové změny mohou rychle změnit ekonomiku zařízení, zejména tam, kde je menší prostor přenést náklady dál.

• Růst přes akvizice vyžaduje neustálý přísun vhodných cílů, kapitálu a manažerské kapacity. Čím větší Ensign je, tím těžší je udržet stejnou návratnost nových nákupů a stejnou kvalitu lokálního řízení.

Zamčeno pro vyšší členství

Profil akcie

Podnikatelská skupina, Inc. poskytuje služby zdravotní péče v oblasti postakutní péče a dalších přidružených podnicích. Společnost působí ve dvou segmentech, Skills Services a Real Estate. Společnost nabízí kvalifikované služby, mezi něž patří krátkodobá a dlouhodobá ošetřovatelská péče pro pacienty s chronickými onemocněními, s dlouhodobým onemocněním a pro starší osoby a dále fyzické, pracovní a řečové terapie a další rehabilitační a zdravotnické služby. Poskytuje také standardní služby, jako jsou pokojové a...

Podnikatelská skupina, Inc. poskytuje služby zdravotní péče v oblasti postakutní péče a dalších přidružených podnicích. Společnost působí ve dvou segmentech, Skills Services a Real Estate. Společnost nabízí kvalifikované služby, mezi něž patří krátkodobá a dlouhodobá ošetřovatelská péče pro pacienty s chronickými onemocněními, s dlouhodobým onemocněním a pro starší osoby a dále fyzické, pracovní a řečové terapie a další rehabilitační a zdravotnické služby. Poskytuje také standardní služby, jako jsou pokojové a stravovací služby, speciální výživové programy, sociální, rekreační, zábavní a další služby. Kromě toho společnost nabízí seniorské bydlení, stejně jako mobilní diagnostické služby, pronajímá nemovitosti a poskytuje další pomocné služby sestávající z digitálního rentgenu, ultrazvuku, elektrokardiogramu, laboratorních, subakutních a pacientských dopravních služeb pro lidi ve svých domovech nebo v zařízeních dlouhodobé péče. Od 4. dubna 2022 provozovala 252 zdravotnických zařízení v Arizoně, Kalifornii, Coloradu, Idahu, Iowě, Kansasu, Nebrasce, Nevadě, Jižní Karolíně, Texasu, Utahu, Washingtonu a Wisconsinu. Společnost byla založena v roce 1999 a sídlí v San Juan Capistrano v Kalifornii.

SektorHealthcare
OdvětvíMedical - Care Facilities
Počet zaměstnanců46000
Na burze od9. listopadu 2007
Adresa29222 Rancho Viejo Road
CEOBarry R. Port

Podobné společnosti

preloader

Profil společnosti The Ensign Group, Inc. (ENSG)

SektorHealthcare
OdvětvíMedical - Care Facilities
CEOBarry R. Port
Zaměstnanci39 300
BurzaNASDAQ
ISINUS29358P1012

Nejnovější zprávy o The Ensign Group, Inc.

Ensign Group zvýšila výhled zisku na rok 2026 a poprvé vstoupila na Floridu

Ensign Group provozuje pečovatelské domy s odbornou zdravotní péčí pro pacienty po nemoci nebo operaci. Za třetí čtvrtletí vykázala tržby 1,48 miliardy dolarů, o 14,5 % víc než před rokem. Upravený zředěný zisk na akcii vzrostl o 23,8 % na 2,03 dolaru. Zisk na akcii podle účetních standardů GAAP vzrostl o 23,9 % na 1,76 dolaru. Obsazenost lůžek ve srovnatelných zařízeních dosáhla 84,1 %. Firma zvýšila výhled upraveného zisku na akcii na rok 2026 na 7,94 až 8,02 dolaru. Dosud čekala 7,75 až 7,85 dolaru. U výhledu tržeb zvýšila spodní hranici na 5,89 miliardy dolarů, horní hranice zůstala na 5,92 miliardy. Ve čtvrtletí a krátce po jeho skončení firma převzala 22 zařízení. Devět z nich je na Floridě, kam tím vstoupila poprvé. Vedení uvedlo, že floridská zařízení se na výsledcích projeví až za rok či později. Hotovost činila 337,6 milionu dolarů a firma může čerpat dalších více než 730 milionů dolarů z úvěrové linky. Čtvrtletní dividenda činila 0,065 dolaru na akcii.

Akcionáři podali na Ensign Group hromadnou žalobu kvůli údajnému zanedbávání péče o seniory

Investoři podali hromadnou žalobu na zdravotnickou skupinu Ensign Group, která provozuje domovy pro seniory a ošetřovatelská zařízení. Žaloba se týká těch, kdo koupili akcie firmy mezi 10. únorem 2022 a 18. červnem 2026. Míří i na vybrané členy vedení. Žalobci tvrdí, že obchodní model firmy stojí na systematickém zanedbávání starých lidí v jejích zařízeních. Podle nich firma problémy zakrývá tím, že údaje o kvalitě péče vykazuje sama. Dále ji obviňují z podvodů vůči programům Medicaid a Medicare (americké státní zdravotní pojištění) a z falšování záznamů. Podle žaloby začala věc vycházet najevo 8. června 2026. Ten den vyšla investigativní zpráva o péči v zařízeních Ensign. Cena akcie téhož dne klesla o 13,88 USD, tedy o 8,15 %. Závěrečná cena činila 156,42 USD. Investoři se mohou do 7. prosince 2026 přihlásit u soudu o roli hlavního žalobce (zástupce celé skupiny poškozených). Obvinění jsou zatím jen tvrzením žalobců, soud o nich nerozhodl.

Firmy ze skupiny Ensign Group uzavřely 15letou nájemní smlouvu na sedm zařízení v Coloradu

Dceřiné firmy Ensign Group uzavřely se společností Diversified Healthcare Trust 15letou nájemní smlouvu na sedm zařízení následné ošetřovatelské péče v Coloradu. Smlouva platí od 1. října 2026. Zařízení mají dohromady 807 licencovaných lůžek. Jde o nájem typu „triple net“: nájemce kromě nájemného platí i provozní náklady budov. Za závazky z nájmu ručí sama Ensign Group.