Zkusit zdarma
ePlus inc.

ePlus inc.

PLUS
Cena:
 
 
Valuace
43
Růst
45
Zdraví
77
Zamčeno
Stáhnout finanční data do tabulky
Používají profesionální investoři na DCF modelování
Download
Tato prémiová funkce je dostupná pouze pro členství Ultra. Pokud si ji chcete vyzkoušet, vyhledejte akcii "Apple"
Kapitalizace
2,5 mld.
Obrat
2,5 mld.
Zisk
125 mil.
Aktiva
1,9 mld.
ROE
12 %
ROA
7 %
PE
18,2
PS
0,9
Cena 1R
54-94
⌀ Cena
73.84
Dividenda
1,23 %
Dluh
10 mil.
Nadcházející oznámení zisků
Poslední dividenda

Nejnovější články

Před 41 dny

ePlus získal od Everpure nejvyšší úroveň partnerství

ePlus prodává firmám IT služby a řešení, mimo jiné v oblasti cloudu a rychlé obnovy dat po výpadku či útoku. Firma oznámila, že od partnera Everpure získala nejvyšší úroveň partnerství — nový certifikát „Ambassador“.

Podle společnosti je prvním prodejcem nebo poskytovatelem specializovaných služeb v Severní Americe, který toto ocenění získal. Musela pro něj prokázat nejvyšší úroveň dodávky služeb právě v cloudu a rychlé obnově dat.

ePlus od Everpure v poslední době získala i ocenění Partner roku v oblasti služeb. Bylo to za pronájem datového úložiště, kde zákazník platí jen za kapacitu, kterou skutečně využije.

Zdroj: prnewswire.com
Před 51 dny

ePlus koupil aktiva IT firmy Daymark Solutions

Americká firma ePlus, poskytovatel IT řešení a technologických služeb, dokončila koupi aktiv společnosti Daymark Solutions se sídlem v Massachusetts. Obchod se uzavřel 21. srpna, finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Daymark se zaměřuje na hybridní cloudová řešení, kybernetickou bezpečnost a správu datových center pro regulovaná odvětví, jako je energetika, zdravotnictví nebo obrana. Akvizice posílí nabídku ePlus v oblasti Microsoft Azure a Microsoft 365 a rozšíří její působení v okolí Bostonu.

Zdroj: prnewswire.com
Před 58 dny

Cavendish zvýšil doporučení pro Plus500 na „buy“ po 25% propadu akcií

Britský makléřský dům Cavendish zvýšil doporučení pro akcie Plus500 z „hold“ na „buy“. Cena akcií totiž od červencového obchodního výhledu klesla o 25 %. Přitom Plus500 vykázala dobré první pololetí a vedení potvrdilo, že firma míří ke splnění celoročních cílů. Cavendish zároveň snížil cílovou cenu na 4 490 pencí ze 4 685 pencí. Při tehdejší ceně akcie 3 714 pencí to znamená zhruba 21% růstový potenciál.

Plus500 je finančně-technologická firma. Tradičně vydělává hlavně na mimoburzovním (OTC) obchodování, tedy na obchodech uzavíraných přímo mezi stranami mimo klasickou burzu. Podle Cavendish se akcie obchodují na přibližně 12,6násobku očekávaného zisku za rok 2026. To podle makléře dostatečně neodráží postup firmy mimo tento tradiční OTC byznys. Za první pololetí firma vykázala tržby 462,9 milionu dolarů a zisk na akcii 2,10 dolaru, o 1 % nad odhadem Cavendish. Hotovost na konci období činila 861 milionů dolarů.

Plus500 zároveň oznámila výplaty akcionářům za 182,5 milionu dolarů, včetně nového zpětného odkupu vlastních akcií za 100 milionů dolarů. Tržby z obchodování mimo tradiční OTC segment dosáhly 70 milionů dolarů, tedy 15 % celkových tržeb. Meziročně vzrostly zhruba o 30 %.

Zdroj: proactiveinvestors.co.uk
Před 65 dny

Plus500: tržby v pololetí na tříletém maximu, zisk kvůli výdajům na expanzi stagnuje

Plus500 je britská platforma obchodovaná na burze. Klienti přes ni sázejí na pohyb cen akcií, měn a komodit, aniž by dané aktivum vlastnili. Za prvních šest měsíců roku firma zvýšila tržby o 12 % na 462,9 milionu dolarů. To je nejvíc za poslední tři roky. Ve druhém čtvrtletí se ale růst zpomalil na 5 %. Provozní zisk EBITDA (zisk před odpisy, úroky a daněmi) vzrostl jen o 1 % na 187,5 milionu dolarů. Firma to vysvětluje vyššími výdaji na získávání nových klientů, rostoucími náklady na expanzi v USA a posílením izraelského šekelu vůči dolaru.

Vedení zopakovalo celoroční výhled na tržby i EBITDA, který odpovídá očekávání trhu. Letos ho firma už několikrát zvýšila. Akcionářům za pololetí vyplatí celkem 182,5 milionu dolarů. Z toho 100 milionů dolarů půjde na zpětné odkupy akcií a 82,5 milionu dolarů na dividendu, tedy 1,2001 dolaru na akcii. Od začátku roku tak akcionářům rozdělila 370 milionů dolarů. Od vstupu na burzu v roce 2013 to je celkem zhruba 3,1 miliardy dolarů.

Nejrychleji roste americká část firmy. Ta na rozdíl od zbytku skupiny běží přímo na burze, ne mimo ni. Zdejší divize obchoduje futures (termínované kontrakty) a takzvané predikční trhy. Její tržby vzrostly zhruba o 30 % a nyní tvoří asi 15 % tržeb celé skupiny. Predikční trhy umožňují sázet na výsledek reálných událostí místo na cenu aktiva. Od února na nich Plus500 nabízí kontrakty na události od firmy Kalshi. Od června přidala i sázky na výsledky zápasů hlavních amerických lig. Divize by podle firmy měla letos dosáhnout ročních tržeb zhruba 140 milionů dolarů. Krátce po konci pololetí firma spustila také futures na jednotlivé akcie. Uzavřela partnerství s Wealthsimple v Kanadě a Nelogicou v Brazílii a doplnila tím dosavadní spolupráci s CME Group, FanDuel a Topstep. Dokončila také akvizici indické firmy Mehta.

Příjem přímo z obchodování klientů stoupl o 24 % na 460,8 milionu dolarů. To je nejvíc za posledních pět let pro pololetí. Počet aktivních klientů za pololetí vzrostl o 10 % na 197 294. Ve druhém čtvrtletí ale klesl o 1 % a počet nových klientů klesl o 12 %.

Zdroj: proactiveinvestors.co.uk
Před 70 dny

ePlus: zisk klesl kvůli náročnému srovnání. Objednávky vzrostly na 1,5 miliardy dolarů díky poptávce po AI

IT distributor ePlus (NASDAQ: PLUS) hlásil za první čtvrtletí svého fiskálního roku (do konce června) mírný růst tržeb o 1 % na 649,1 milionu dolarů. Zisk ale meziročně klesl. Loni firmě pomohlo načasování několika velkých zakázek, a srovnání s ním je tak náročné. Provozní zisk klesl na 38,8 milionu dolarů z 42,9 milionu. Čistý zisk klesl na 30,3 milionu dolarů (1,16 dolaru na akcii) z 32 milionů dolarů (1,21 dolaru na akcii). Firma potvrdila celoroční výhled.

Objem otevřených, ještě nedokončených objednávek přesáhl na konci čtvrtletí 1,5 miliardy dolarů. To je o víc než 650 milionů dolarů víc než před rokem. Táhne to hlavně poptávka po síťové a datacentrové infrastruktuře pro umělou inteligenci. Vedení čeká, že se velká část objednávek promění v tržby postupně, hlavně ve druhé polovině fiskálního roku.

Tržby ze zabezpečovacích produktů a služeb vzrostly o 15,6 %. Za posledních 12 měsíců tvořily 24,2 % všech fakturovaných tržeb. Tržby ze spravovaných služeb poprvé přesáhly 50 milionů dolarů, o víc než 15 % víc než před rokem. Pomohly hlavně cloudové a datacentrové služby. Firma za čtvrtletí odkoupila vlastní akcie za 20,8 milionu dolarů a schválila nový program odkupu až 1,5 milionu akcií.

Zdroj: marketbeat.com
Před 70 dny

ePlus zaznamenal rekordní tržby, zisk mu ale kvůli nedostatku paměťových čipů klesl

Poskytovatel technologických řešení ePlus oznámil výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2027, které skončilo 30. června 2026. Čisté tržby vzrostly o 1 % na rekordních 649,1 milionu dolarů. Zpoždění a delší dodací lhůty podle firmy způsobil pokračující nedostatek paměťových čipů.

Nejrychleji rostl segment spravovaných služeb, jeho tržby vzrostly o 15,1 % na 51,3 milionu dolarů. Firma tak v tomto segmentu poprvé překonala hranici 50 milionů dolarů za čtvrtletí. Naopak tržby z poradenských služeb klesly o 5,1 % na 68,1 milionu dolarů.

Provozní zisk klesl o 9,6 % na 38,8 milionu dolarů. Upravená EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy) klesla o 9,2 % na 47,8 milionu dolarů kvůli nižší hrubé marži napříč segmenty. Čistý zisk z pokračujících činností klesl o 5,4 % na 30,3 milionu dolarů. Čtvrtletí firma skončila s hotovostí 449 milionů dolarů.

Zdroj: prnewswire.com
Před 93 dny

Plus500 potvrzuje výhled po nejvyšších pololetních tržbách za tři roky

Plus500 (LSE: PLUS) potvrdila výhled na celý letošní rok. Za prvních šest měsíců 2026 měla nejvyšší pololetní tržby za poslední tři roky. Tržby dosáhly 462,9 milionu dolarů, meziročně o 12 % více. Příjem od zákazníků vzrostl o 24 % na 460,8 milionu dolarů. To je pětiletý rekord.

Provozní zisk EBITDA (zisk před odpisy a daněmi, ukazatel provozní ziskovosti) vzrostl jen o 1 % na 187,5 milionu dolarů. Jeho marže klesla ze 45 % na 41 %. Firma totiž víc utrácela za získávání nových zákazníků a za rozvoj byznysu v USA. Generální ředitel David Zruia řekl, že vyšší příjmy i tržby potvrzují kvalitu zákazníků. Podle něj ukazují také na vlastní technologii firmy a na rostoucí nabídku jejích platforem ve světě.

V USA firma spustila platformu pro predikční trhy pro běžné zákazníky. Nabídla i sportovní kontrakty pod dohledem amerického regulátora komoditních trhů (CFTC). V Kanadě zavedla vlastní mimoburzovní platformu. Tam se obchody uzavírají přímo mezi firmou a klientem, mimo burzu. Rozšířila také nabídku v Japonsku. Zavedla obchodování s akciemi a fondy ETF pět dní v týdnu, 24 hodin denně. Počet nových zákazníků vzrostl o 17 % na 65 723. Počet aktivních zákazníků stoupl o 10 % na 197 294.

Nové produkty mimo tradiční mimoburzovní obchodování přinesly asi 70 milionů dolarů tržeb. To je zhruba 15 % celkových tržeb skupiny. Na konci června měla firma přes 850 milionů dolarů v hotovosti a žádný dluh. Vedení čeká, že tržby i EBITDA za celý rok 2026 splní tržní očekávání. Konsenzus agentury Bloomberg počítá s tržbami 811,5 milionu dolarů a EBITDA 368,1 milionu dolarů.

Zdroj: proactiveinvestors.co.uk
Před 105 dny

ePlus dosáhla NPS skóre 74, téměř dvojnásobku průměru technologického sektoru

Americký poskytovatel IT služeb ePlus (NASDAQ: PLUS) zveřejnil výsledky nezávislého průzkumu spokojenosti zákazníků, který pro něj může sloužit jako obchodní argument při získávání nových klientů. Skóre Net Promoter Score (NPS) dosáhlo hodnoty 74, zatímco průměr technologického sektoru se pohybuje mezi 40 a 55.

Průzkum provedla společnost VistaXM a zahrnul odpovědi od více než 1 400 zákaznických kontaktů z různých regionů a odvětví. Hodnotil celkovou spokojenost, loajalitu a ochotu doporučit služby ePlus dál.

Kvalitu služeb potvrdili také partneři firmy – Cisco, Lenovo a NetApp. ePlus zaměstnává přes 2 130 lidí a sídlí ve Virginii. Firma se zaměřuje na IT řešení v oblasti umělé inteligence, kybernetické bezpečnosti, cloudu a datových center.

Zdroj: prnewswire.com

AI Shrnutí

Investiční teze

ePlus stojí mezi velkými dodavateli technologií a firemními zákazníky, kteří potřebují z cloudu, kyberbezpečnosti, sítí, datových center a nově i AI udělat funkční infrastrukturu. Investičně nejde o čistý softwarový příběh, ale o kombinaci integrátora, prodejce technologií a poskytovatele služeb, kde se hodnota tvoří hlavně schopností navrhnout, dodat a dlouhodobě spravovat složitá řešení. Fiskální rok 2026 ukázal velmi silnou poptávku, zejména po produktech, ale pro další rok firma sama nastavila střízlivější očekávání v podobě růstu zhruba ve středních jednotkách procent. To je důležité: trh ePlus neoceňuje jako rychle rostoucí AI vítěze, spíš jako kvalitního specializovaného IT partnera s cykličtější produktovou složkou. Forward P/E kolem 15 a EV/EBITDA zhruba 9 znamenají rozumné ocenění, pokud firma udrží marže a dokáže proměnit AI infrastrukturu ve službách ve vyšší podíl opakovatelnějších výnosů. Silná bilance po prodeji domácího financování dává prostor pro dividendy, odkupy i akvizice, ale hlavní teze stojí na tom, že složitost firemního IT dál poroste a zákazníci budou potřebovat partnera, který dokáže spojit hardware, software, bezpečnost a provoz do jednoho řešení.

Aktuální dění

kvě 2026

ePlus oznámila výsledky za fiskální rok 2026 a zároveň představila výhled na fiskální rok 2027, který počítá se středně jednociferným růstem hlavních ukazatelů. To naznačuje normalizaci po mimořádně silném roce.

kvě 2026

Firma zvýšila čtvrtletní dividendu o 8 % na 0,27 dolaru na akcii. V kombinaci s hotovostí na bilanci tím posílila obraz disciplinovaného návratu kapitálu akcionářům.

kvě 2026

ePlus uvedla spravovanou službu Private AI Infrastructure postavenou na technologiích NVIDIA, Lenovo a Digital Realty. Cílí na firmy, které chtějí vlastní AI infrastrukturu bez budování vlastního datového centra.

čvn 2025

Společnost dokončila prodej divize domácího financování. Tím se profil firmy více soustředí na technologická řešení a služby, zatímco financování ustupuje do pozadí.

Bulls say

• ePlus těží z toho, že firemní IT je stále složitější a zákazníci často nechtějí skládat cloud, síť, bezpečnost a datová centra po vlastní ose. Silný integrátor s technickými certifikacemi má v takovém prostředí reálnou vyjednávací pozici.

• Posun ke spravovaným službám může časem zlepšit kvalitu výnosů. Pokud se větší část byznysu přesune od jednorázových dodávek technologií k návrhu, provozu a správě, firma bude méně závislá na hardwarových cyklech.

• AI infrastruktura je pro ePlus přirozené rozšíření, ne úplně nový byznys. Firma už má vztahy se zákazníky i dodavateli, takže může prodávat privátní AI řešení jako součást širší modernizace datových center.

Zamčeno pro vyšší členství

Bears say

• Velká část byznysu je stále navázaná na prodej technologií, kde jsou marže nižší a poptávka může kolísat podle investičních rozpočtů zákazníků. To omezuje, kolik násobek zisku je trh ochoten firmě dát.

• Konkurence v IT integraci je silná a zákazníci často porovnávají nabídky mezi více partnery. ePlus musí dlouhodobě dokazovat, že nepřidává jen distribuci, ale skutečnou technickou hodnotu.

• AI může přinést růst, ale také riziko přehnaných očekávání. Pokud zákazníci odloží větší nasazení privátní AI infrastruktury nebo se ekonomika projektů ukáže slabší, nová služba nemusí rychle změnit profil celé firmy.

Zamčeno pro vyšší členství

Profil akcie

Společnost ePlus inc. společně se svými dceřinými společnostmi poskytuje řešení informačních technologií (IT), která organizacím umožňují optimalizovat své IT prostředí a procesy dodavatelského řetězce ve Spojených státech i na mezinárodní úrovni. Působí ve dvou segmentech - Technologie a financování. Segment Technologie nabízí hardware, trvalý software a předplacený software, údržbu, zajištění softwaru a interně poskytované a outsourcované služby; a profesionální a spravované služby, včetně spravovaných, profesionálních, bezpečnostních řešení, cloudového poradenství a...

Společnost ePlus inc. společně se svými dceřinými společnostmi poskytuje řešení informačních technologií (IT), která organizacím umožňují optimalizovat své IT prostředí a procesy dodavatelského řetězce ve Spojených státech i na mezinárodní úrovni. Působí ve dvou segmentech - Technologie a financování. Segment Technologie nabízí hardware, trvalý software a předplacený software, údržbu, zajištění softwaru a interně poskytované a outsourcované služby; a profesionální a spravované služby, včetně spravovaných, profesionálních, bezpečnostních řešení, cloudového poradenství a hostingu, rozšiřování zaměstnanců, podpory serverů a stolních počítačů a služeb projektového řízení. Segment financování se zabývá ujednáními o financování, jako jsou prodejní a operativní leasingy, úvěry a způsoby financování na základě spotřeby a upisování, řízení a prodej vybavení a aktiv informačních technologií. Její finanční operace zahrnují prodej, tvorbu cen, úvěry, smlouvy, účetnictví, řízení rizik a správu aktiv. Tento segment financuje především informační technologie, komunikační a zdravotnická zařízení a průmyslové stroje a zařízení, kancelářský nábytek a všeobecné kancelářské vybavení, dopravní zařízení a další všeobecné obchodní zařízení přímo, jakož i prostřednictvím prodejců. ePlus inc. slouží obchodním subjektům, státním a místním vládám, vládním dodavatelům a vzdělávacím institucím. Společnost byla dříve známá jako MLC Holdings, Inc. a v roce 1999 změnila svůj název na ePlus inc. Společnost ePlus inc. byla založena v roce 1990 a sídlí v Herndonu ve Virginii.

SektorTechnology
OdvětvíSoftware - Application
Počet zaměstnanců2171
Na burze od15. listopadu 1996
Adresa13595 Dulles Technology Drive
CEOMark Marron

Podobné společnosti

preloader

Profil společnosti ePlus inc. (PLUS)

SektorTechnology
OdvětvíSoftware - Application
CEOMark P. Marron
Zaměstnanci2 291
BurzaNASDAQ
ISINUS2942681071

Nejnovější zprávy o ePlus inc.

ePlus získal od Everpure nejvyšší úroveň partnerství

ePlus prodává firmám IT služby a řešení, mimo jiné v oblasti cloudu a rychlé obnovy dat po výpadku či útoku. Firma oznámila, že od partnera Everpure získala nejvyšší úroveň partnerství — nový certifikát „Ambassador“. Podle společnosti je prvním prodejcem nebo poskytovatelem specializovaných služeb v Severní Americe, který toto ocenění získal. Musela pro něj prokázat nejvyšší úroveň dodávky služeb právě v cloudu a rychlé obnově dat. ePlus od Everpure v poslední době získala i ocenění Partner roku v oblasti služeb. Bylo to za pronájem datového úložiště, kde zákazník platí jen za kapacitu, kterou skutečně využije.

ePlus koupil aktiva IT firmy Daymark Solutions

Americká firma ePlus, poskytovatel IT řešení a technologických služeb, dokončila koupi aktiv společnosti Daymark Solutions se sídlem v Massachusetts. Obchod se uzavřel 21. srpna, finanční podmínky nebyly zveřejněny. Daymark se zaměřuje na hybridní cloudová řešení, kybernetickou bezpečnost a správu datových center pro regulovaná odvětví, jako je energetika, zdravotnictví nebo obrana. Akvizice posílí nabídku ePlus v oblasti Microsoft Azure a Microsoft 365 a rozšíří její působení v okolí Bostonu.

Cavendish zvýšil doporučení pro Plus500 na „buy“ po 25% propadu akcií

Britský makléřský dům Cavendish zvýšil doporučení pro akcie Plus500 z „hold“ na „buy“. Cena akcií totiž od červencového obchodního výhledu klesla o 25 %. Přitom Plus500 vykázala dobré první pololetí a vedení potvrdilo, že firma míří ke splnění celoročních cílů. Cavendish zároveň snížil cílovou cenu na 4 490 pencí ze 4 685 pencí. Při tehdejší ceně akcie 3 714 pencí to znamená zhruba 21% růstový potenciál. Plus500 je finančně-technologická firma. Tradičně vydělává hlavně na mimoburzovním (OTC) obchodování, tedy na obchodech uzavíraných přímo mezi stranami mimo klasickou burzu. Podle Cavendish se akcie obchodují na přibližně 12,6násobku očekávaného zisku za rok 2026. To podle makléře dostatečně neodráží postup firmy mimo tento tradiční OTC byznys. Za první pololetí firma vykázala tržby 462,9 milionu dolarů a zisk na akcii 2,10 dolaru, o 1 % nad odhadem Cavendish. Hotovost na konci období činila 861 milionů dolarů. Plus500 zároveň oznámila výplaty akcionářům za 182,5 milionu dolarů, včetně nového zpětného odkupu vlastních akcií za 100 milionů dolarů. Tržby z obchodování mimo tradiční OTC segment dosáhly 70 milionů dolarů, tedy 15 % celkových tržeb. Meziročně vzrostly zhruba o 30 %.